Hakkımızda

Adnan Çoban Klinik olarak, insanların mutluluğu, huzuru ve sağlığı için bir araya gelmiş bilgili, donanımlı ve deneyimli bir ekibiz.
İnsanların, tanı kategorilerine sığdırılamayacak ve tek tip tedavilere maruz bırakılamayacak kadar değerli olduklarını biliyoruz.

Çünkü her insan özeldir ve onun hikâyesi de özeldir.
Dolayısıyla ruhsal, zihinsel ve duygusal ihtiyaçları da özeldir.

Bu temel felsefeden hareketle amacımız, kişinin kendine özel ruhsal ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçlarını gidermek için psikiyatri ve psikoterapiyi aracı kılmak, onlarla kendi hikâyelerinden alarak bir psikoterapi yolculuğuna çıkmaktır. Bu yolculukta temel ahlakî ve etik değerlerimiz ise samimiyet, güven ve çözümdür.

TMS Tedavisi

tms-tedavisi
TMS nedir? Transkranyal Manyetik Stimülasyon (TMS) veya Transkranyal Manyetik Uyarım (TMU) da dediğimiz bu yöntem, başın belli noktalarından direk beyne ulaşmak üzere manyetik uyarımların verildiği bir tedavi yöntemidir. Buradaki amaç dışarıdan beyin içerisindeki bazı yapılara ulaşmak ve manyetik etkiyle oradaki nörokimyasal ve elektriksel işleyişi düzeltmektir. Bu tedavi yöntemiyle herhangi bir ameliyata ya da elektrotlara ihtiyaç duymaksızın beynin bazı yapılarına, bölgelerine ulaşıp, orada manyetik bir etki oluşturabiliyoruz. Bu manyetik etki de beynin o alanlarındaki kimyasal ve elektriksel işleyişi düzeltmede etkili oluyor. İçindekiler TMS tedavisi ilaç direncini düzeltir ...
Devamını Oku