Online Danışmanlık Formu


“Online danışmanlık ve terapi günümüz insanının yoğun temposuna ayak uydurarak kendisi için kolaylaştırılmış bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.”

Randevu İçin;

telefon  +0530 545 54 65

telefon2 +0530 5455 464

İnternet üzerinden psikolojik danışma ve hatta psikoterapi desteği almak artık dijital kültürün bir parçası olmaya başladı. Aşırı yoğun ve yüklü bir gündemle çalışan insanlar gerek beden gerekse ruh sağlığı için bir uzmana danışma fırsatını bile bulamıyorlar. O yüzden vakit bulup evinden online olarak danışmanlık almak büyük bir kolaylık sağlıyor. Sadece yoğunluk değil kendisini tanıtmak istemeyen, bir ruh sağlığı uzmanına gitmekten çekinen, daha geniş ve özgür bir mekân ve zaman imkanını arzu eden bireyler için online danışmanlık ve psikoterapi önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Böylece danışmanlık ve psikoterapi hizmetini bir ofis alanına hapsetmeyip daha geniş bir platformda elde etmek mümkün hale geliyor.

İstanbul içinde olup vakit sıkıntısından dolayı bir uzmana gidecek zamanı bulamayan, İstanbul dışında olup kaliteli bir psikoterapi hizmetine ihtiyaç duyan, yurt dışında yaşayıp kendi ana dilinde şikayetlerini anlatmak ve kendi kültürlerini bilen bir profesyonelden yardım almak isteyen kişiler için online terapi büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Yine sağlık sebebiyle evlerinden çıkamayan, hareket kısıtlılığı olan, kanser, travma ve felç gibi rahatsızlıklar sebebiyle bu ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler ve yaşlılar için online psikoterapi ya da psikolojik danışma büyük bir gereklilik ve çok doğru bir çözümdür. Online terapi hizmeti sayesinde psikoterapi ihtiyaç duyan ama gidemeyen insanların evlerine kadar ulaşmaktadır. Adnan Çoban Klinik olarak insanımızın bu ihtiyacını karşılamak üzere online danışma ve psikoterapi hizmetini hazırlamış bulunuyoruz.

Genelde online danışma çalışmalarımız üç şekilde uygulanmaktadır:

Anında Danışma (Acil Danışma)

Konuşmak değil de yazmak ve cevabını hemen almak isteyen danışanlarımız için Anında Danışma seçeneğini önermekteyiz.

Telefon ile Danışma (Alo Danışma)

Yazmaktan ziyade konuşmayı tercih eden, görüntülü konuşmak istemeyen ve sorularının cevabını hemen almak isteyen danışanlarımız için Telefonla Danışma (Alo Danışma) seçeneği çok daha uygundur.

Görüntülü Danışma

Farklı ülkede ya da şehirde yaşayıp görüntülü görüşmeden daha çok faydalanacağını düşünen danışanlarımız için de Görüntülü Danışma uygun seçenektir.

https://www.adnancoban.com.tr sitesi bir KRİZ VE PSİKİYATRİK MÜDAHALE MERKEZİ DEĞİLDİR. Eğer bir kriz durumu söz konusu ise, psikotik bir atak ya da manik eksitasyon gibi şiddetli bir psikiyatrik tablonuz, ağır depresyon ve intihar eğiliminiz, kendinize ve/veya başkasına zarar vermeye dair düşünceleriniz varsa psikiyatrik destek için randevu talep ediniz ya da 112 acil yardımı arayıp bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz. Farklı fiziksel tehlikeler yaşıyorsanız, derhal en yakın emniyet birimine başvurun ya da 155 polisi arayın.  

Online Danışmaya uygun olmak için şu koşulları karşılamanız gerekiyor:

  • 18 yaşından büyükseniz,
  • Online danışmanın istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız,
  • Bir kriz sürecinde, intihar ve zarar verme dürtüleri içinde değilseniz,
  • Online danışma sınırlamalarının farkındaysanız,
  • Yüzyüze Terapi için tereddüt yaşıyor ya da isteksizseniz.

Online Danışma hizmeti 18 yaşından küçüklere verilmemektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve terapi görmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, lütfen aileniz ile birlikte Yüzyüze Terapi için başvurunuz.
Sitedeki uygulama bir danışmanlık hizmetidir. Özellikle ilk görüşmeler için teşhis ve özellikle farmakoterapiyi içermez. Tanı konulması ya da ilaç tedavisi gerektiren bir durum söz konusu ise yüzyüze psikiyatrik görüşme randevusu almalısınız.
www.adnancoban.com.tr bir tıbbi tedavi ya da sağlık koruma sitesi değildir. Bu konuda hizmet veren web siteleri mevcuttur.
Bu siteden hizmet alırken sürdürdüğünüz tıbbi tedavinizi bırakmayınız.
www.adnancoban.com.tr sitesinde doğrudan ya da dolaylı ruh sağlığı ve hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavi uygulaması yapılmaz, sadece danışmanlık hizmeti verilir ve gerekli yönlendirmelerde bulunulur. Eğer psikiyatrik destek istiyorsanız psikiyatri randevusu almanız gerekmektedir. 
İnternet üzerinden uygulanan online danışma hizmeti günümüz teknolojik koşullarında tam olarak güvenli değildir.
www.adnancoban.com.tr danışma esnasında oluşabilecek teknik aksaklıklardan sorumlu değildir. Danışma teknik nedenlerle aksarsa, eksik kalan süre daha sonra tamamlanır.
Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen siteden hemen ayrılınız.

HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ

1- Sözleşmenin Tarafları

Bu sözleşme Doç. Dr. Adnan Çoban (bundan böyle Danışman olarak anılacaktır.) ile https://www.adnancoban.com.tr sitesinde yer alan konular üzerinden danışmanlık hizmeti almak isteyen ve randevusunu sitedeki randevu formunu doldurarak alan, gerçek veya tüzel kişi (bundan böyle Danışan olarak anılacaktır) arasındadır. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

3- Sözleşmenin Süresi

İş bu sözleşme konusunu teşkil eden hizmetlerin sağlanması için https://www.adnancoban.com.tr adresinde sunulan danışma biçimlerinden birinin seçilerek bedelinin ödenmesiyle birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar ve seçilmiş olan hizmetin son geçerlilik tarihine kadar devam eder.

4- Sözleşmenin Bedeli

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı ödenecek olan ücret https://www.adnancoban.com.tr sayfasında ilgili hizmet seçeneklerinde belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahildir. Danışman’ın önceden haber vermeksizin ve ileriye dönük olarak ücret ve tarifede değişiklik yapma hakkı saklıdır. Danışan, işbu sözleşmenin konusunu teşkil eden hizmetlerden seçeceği paketlerde belirtilmiş olan ücreti, Danışman’ın internet sitesinde yer alan ödeme sayfasına yönlendirilerek yapacaktır.

Bu çalışmanın bedeli için +0530 5455 464 ve +0530 545 54 65 nolu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

5- Tarafların hak ve sorumlulukları:

Danışan randevu alıp ödemeyi yaptığında işbu sözleşmeyi kabul etmiş olur.

5.1- Danışman’ın Hak ve Sorumlulukları

Danışman, Danışan ile yapacağı online görüşmenin yaşanılan duruma uygun olmadığı ve/veya yarar sağlamadığını tespit etmesi halinde hizmeti sonlandırma, sözel ve/veya cinsel tacize maruz kaldığı anda ise görüşmeyi o anda sonlandırma hakkına sahiptir. Danışman, vereceği danışmanlık hizmetleri için Danışan’ın seçeceği danışmanın belirtilen bedelinin ödenmesi yapılmadan herhangi bir hizmet vermek durumunda değildir. Danışman, Danışan’a her seans için satın alınan hizmetin gerektirdiği kadar zaman ayıracaktır. Danışman, Danışan’ın randevu talebine en geç 48 saat içinde (Pazar günü bu süreye dahil olmamak kaydıyla) geri dönüş yapacaktır. Danışman’ın, Danışan ile kararlaştırılan seans saatinde bilgisayar başında olması gerekmektedir. Danışman, Danışan tarafından gecikilmesi durumunda seans süresini uzatmama hakkına sahiptir. Danışman, Danışan hakkındaki her türlü bilgiyi mutlak bir gizlilik ile saklamak, hiç kimseyle paylaşmamak zorundadır. Ancak Danışman, Danışan’ın izni/onayı olmadan, Danışan’ın kendisinin ya da başka birisinin hayati tehlikesi söz konusu olduğunda veya Mahkeme kararı gibi hukuksal zorunluluk gerektiren durumlarda bu bilgileri paylaşabilir. Danışman, psikiyatrik ilaç tedavisi veya tıbbi bir uygulama sunmayacak ve psikiyatrik atak ya da krize müdahale hizmeti vermeyecektir. Danışman, seans esnasında danışmanlığın imkânsız olduğu, ya da danışma ile beraber ilaç tedavisinin de gerekli olduğunu tespit etmesi halinde Danışan’ı psikiyatriste yönlendirecektir. Danışman, Danışan’ın ya da başkasının hayatı tehlike altında olması durumunda ya da mevcut bir çocuk tacizi söz konusu olması halinde bu durumu derhal gerekli mercilere iletmek zorundadır. Danışman, Danışan’ın seans esnasındaki ortamı seansın verimli geçmesini engelleyecek şekilde gürültü, dikkat dağıtıcı, cep telefonu kullanımı, bölünme ve kesintiler olmasına sebebiyet verecek tutum ve davranışları sebebiyle seansı kesme ve devam etmeme hak ve yetkisi vardır.  Danışman, seans görüşmelerini Danışan’ın izni olmadan sesli ya da görüntülü kayıtlarını alamaz ve kullanamaz. Danışman, www.adnancoban.com.tr sitesinde yer alan “Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi” kapsamındaki maddeleri önceden bildirmeksizin ekleme, kaldırma, değiştirme ya da yenileme hakkına sahiptir.

5.2- Danışan’ın Hak ve Sorumlulukları

Danışan, Danışman’dan Danışmanlık Hizmeti almak için internet sitesinde yer alan danışma biçimlerinden birini seçerek, seçtiği danışma biçimine ilişkin hizmet bedelini internet sitesinde belirtilen ödeme seçeneklerinden birinin kullanılarak yapması ve yine internet sitesinde belirtilen e-posta adresi ya da telefon seçeneklerinden biri yoluyla Danışman’dan randevu talep etmesi gerekmektedir. Danışan, Danışman’a 24 saat öncesinden seansı iptal ettiğini bildirmediği sürece yapılmayan seansın parasının iadesini talep edemez. Danışan’ın, Danışman ile kararlaştırılan seans saatinde bilgisayar başında olması gerekmektedir. Danışan, Danışman ile yapacağı seanslarda yalnız olma ve görüşme esnasında sessizlik ve mahremiyeti sağlamak, seansı engelleyecek tarzda gürültü, dikkat dağıtıcı unsurların varlığının bulunmamasını, cep telefonu kullanımı, bölünme ve kesintiler olmamasını temin etmek durumundadır. Danışan, kullandığı teknolojik cihazların ve internet sağlayıcılarının kalite ve yeterliliğinden bizzat sorumlu olup mekânsal olarak bu cihaz ve internet hizmetlerinin uygun kullanım koşullarını sağlamak zorundadır. Koşullar sözleşmeye uygun olarak sağlanmadığı takdirde danışman süreci sonlandırır ve bu sebeple danışan ücret iadesi talep edemez. Danışan, Danışman ile yaptığı görüşmelerin para iadesini hiçbir koşulda talep edemez. Danışan, www.adnancoban.com.tr sitesinin tüm kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır. Danışan, Danışman’ın sağladığı servisi kullanım sonucu oluşacak riskleri kendi üzerinde taşır ve bu sebeple siteyi ve Danışman’ı sorumlu tutamaz.  Danışan, seans görüşmelerinin Danışman’ın izni olmadan sesli ya da görüntülü kayıtlarını alamaz ve kullanamaz. Danışan, kendi güvenliğini sağlamak durumundadır. Danışan, seans görüşmelerini kendisine ait bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile yapamaması halinde, başka bir kullanıcı ile ortak bilgisayar kullanılması halinde, tarayıcının tarihçe özelliğinin kapalı tutması, kullanımı takiben tarihçeden kendi ziyaret ettiği siteyi silmesi gerektiğini, çalıştığı iş yerine ait bilgisayardan yapılacak görüşmelerde güvenliği açısından sakınca bulunduğunu, istenmeyen kayıtlar oluşabileceğini kabul eder. Danışan, kullanıcı adı ve erişim şifreleri, e-posta kullanıcı adı ve erişim şifrelerinin güvenliğinden tamamen sorumludur. Söz konusu bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesinden dolayı doğacak zararlardan Danışman sorumlu değildir. Danışan, Skype, FaceTime, Whatsapp, İmo ya da Messenger vb. uygulamalar üzerinden yapılacak görüşmelerde kendi güvenlik ve gizlilik politikalarına uyacaktır. Danışan, Danışman tarafından www.adnancoban.com.tr internet sayfasında yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Danışan, almış olduğu hizmetleri Danışman’dan izin almadan üçüncü kişilere dağıtamaz, paylaşamaz, kullanamaz.

6- Fesih Hakları

Danışan iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da iş bu sözleşmede beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, Danışman hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında Danışan, kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu ücreti geri isteyemeyeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder. Danışan, hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeyi süresinden önce veya süre sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Ancak geçerli bir sebep olmadan ödenmiş olan bedelleri geri isteyemez.

9- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İş bu sözleşme taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır (İmza altına alınma başvurunun internet ortamında Danışman’a gönderilmesi ve danışanın randevu talep etmesi halinde gerçekleşmiş kabul edilir). Danışman gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Danışan bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku ve yürürlükteki mevzuat uygulanacak olup, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

 

adnan-coban

Online Terapi İletişim | Adnan Çoban Klinik

Online Terapi Muayene Seansları Hakkında Detaylı Bilgi ve Randevu Almak İçin Dilediğiniz İletişim Yöntemini Seçerek Randevu Alın

Randevu Telefon

Whatsapp İletişim


Online Terapi Hizmetlerimiz

Aile İletişim Sorunları
Alkol ve Madde Kötüye Kullanım
Anksiyete (Kaygı Bozuklukları, Sosyal Fobi, Özgül Fobiler, Ayrılma Anksiyetesi, Okul Reddi, Sınav Kaygısı)
Arkadaşlık Sorunları
Boşanma Ve Boşanmış Aile Çocukları
Cinsel Kimlik Bozukları
Çocukluk Dönem Korkuları
Çocukluk Mastürbasyonu
Davranım Bozukluğu
Depresif Bozukluklar (Depresyon)
Dışa Atım Bozuklukları (Alt Islatma (Enüresiz), Kaka Kaçırma (Enkopresiz))
Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktive Bozukluğu (DEHB)
Duygu Durum Bozuklukları (Bipolar Bozukluk)
Disleksi – Özgül Öğrenme Güçlüğü
Ergenlik Dönemi Sorunları Ve Uyum Problemleri
Gece İşemeleri
İnternet ve Oyun Bağımlılığı
İstismar
Kardeş Kıskançlığı
Kişilik Bozuklukları
Konuşma ve İletişim Bozuklukları
Obsesif Kompulsif Bozukluğu
Otizm Spektrum Bozuklukları
Öfke Kontrol Problemleri
Şizofreni ve Benzeri Rahatsızlıklar
Tik Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Uyku Bozukluğu