Çocuklarda Grup Terapileri

Çocuklarda olumlu davranış becerileri geliştirme, olumsuz davranışlarla başa çıkma ve sınav kaygısı gibi alanlarda, doğal afet veya insan kaynaklı toplumsal travmalarda grup terapilerinin uygulanması, çocuğun bu sorun ve belirtileri yaşayanın sadece kendisinin olmadığını görmesine, sosyal becerilerini geliştirmesine ve yeni çözüm yolları bulmalarında çok etkilidir.

Bu grup terapileri bilişsel müdahaleler, davranış becerileri, gevşeme ve EMDR müdahaleleri içerebilmektedir. Psikodrama başlı başına bir grup terapisi tekniğidir ve çocuk ve ergenlerde oldukça etkin bir yöntemdir.

Doç. Dr. Adnan Çoban

PSİKİYATRİST-PSİKOTERAPİST

Bireysel Psikoterapiler hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aile Terapisi

Aile üyeleri öncelikle ilişkilerindeki aksayan hususları görmemekte ve...

Bireysel Psikoterapiler

Çocuk ve Ergenlerde bireysel psikoterapi, oyun terapisi, monodrama, bi...

TMS Tedavisi

tms-tedavisi
TMS nedir? Transkranyal Manyetik Stimülasyon (TMS) veya Transkranyal Manyetik Uyarım (TMU) da dediğimiz bu yöntem, başın belli noktalarından direk beyne ulaşmak üzere manyetik uyarımların verildiği bir tedavi yöntemidir. Buradaki amaç dışarıdan beyin içerisindeki bazı yapılara ulaşmak ve manyetik etkiyle oradaki nörokimyasal ve elektriksel işleyişi düzeltmektir. Bu tedavi yöntemiyle herhangi bir ameliyata ya da elektrotlara ihtiyaç duymaksızın beynin bazı yapılarına, bölgelerine ulaşıp, orada manyetik bir etki oluşturabiliyoruz. Bu manyetik etki de beynin o alanlarındaki kimyasal ve elektriksel işleyişi düzeltmede etkili oluyor. İçindekiler TMS tedavisi ilaç direncini düzeltir ...
Devamını Oku